OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 stycznia 2019

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
  2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą o godz. 17. Spowiedź święta i adoracja w piątek o godz. 16.
  4. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszam do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które pochodzą z naszej parafii.
  5. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. W następną niedzielę po Mszy św. o 11.30 obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zakończyłem duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Drodzy Parafianie: za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy, posiłki pragnę Wam wszystkim podziękować. Zapewniam Was o modlitwie. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Serdecznie dziękuję za zorganizowanie i zabezpieczenie transportu podczas kolędy.

W tym tygodniu patronują nam:

28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,

31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,

2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Niedziela 27. 01. 2019

08.30 – śp. Julianna i Laura Szefer w 2. rocznicę śmierci

10.00 – śp. Teodozja, Józef Smolak, Alina Mróz i zmarli rodzice z obojga stron

11.30 – śp. Bogumiła Prill, Marta Prill, Urszula Kurek