Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 listopada 2018

  1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

 

  1. Za tydzień w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Do tego wyjątkowego święta narodowego przygotujemy się przez wspólną modlitwę za Ojczyznę, której przewodniczyć będzie Nasz ks. Dziekan Ryszard Konefał. Po Eucharystii refleksja i widowisko słowno-muzyczne pt. „Polskie drogi do wolności” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Ks. Franciszka Sawickiego w Godziszewie. Serdecznie zapraszam.

 

  1. Przypominam, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Chorych i starszych odwiedzę w piątek.

 

  1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

 

  1. Serdecznie dziękuję: LSO, Szafarzom, p. Brzezińskiemu, Bogdan za przygotowanie liturgii na cmentarzu, p. Piechowskim za nagłośnienie, na ręce p. Dyrektora dziękuję nauczycielom i dzieciom SP w Godziszewie za prace porządkowe, OSP z Boroszewa, Rościszewa, Siwiałki za zabezpieczenie porządku i sprawne kierowanie ruchem na cmentarzu. Szczególne podziękowanie za całoroczną pracę p. Marianowi Myszewskiemu, dekoracje kościołów, kwiaty. Ekipie z Siwiałki za prace przy drzwiach kościoła. Gorące podziękowanie składam za całoroczne dbanie o groby Naszych Księży. Bóg zapłać.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.

10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.