Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 września 2018

  1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

 

  1. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić. W ostatnią niedzielę września, czyli za tydzień w Obozinie o godz. 8.30 – w naszym kościele filialnym – przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci św. Michała Archanioła.

 

  1. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia. Od dzisiejszej niedzieli po Mszy św. o godz. 10 (czyli około 10.55) rozpoczyna się pierwsze spotkanie scholi. Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa. Przy okazji proszę również rodziców o przyjazd razem z dziećmi.

Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź: 23.09.2018 i 30.09.2018

Dawid Małkowski, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena i

Paulina Frączek, panna, zam. Parafia p.w. św. Barbary w Kokoszkowych

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, jest zobowiązany poinformować ks. Proboszcza.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.