Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 września 2018

  1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

 

  1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

 

  1. Dziękuję za wspólne pielgrzymowanie do Sanktuarium w Trąbkach Wielkich, już dzisiaj zachęcam na następny rok. Dzisiaj Dożynki Parafialne na Mszy św. o godz. 11.30 przygotowywane przez mieszkańców Janina: piękny wieniec dożynkowy i całą dekorację kościoła. Dziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory i za ciężką pracę rolników, gospodarzy, sadowników i ogrodników Naszej Parafii. W przyszłym roku 2019 dożynkowy wieniec przygotowują mieszkańcy Nowego Gołębiewka.

 

  1. W sposób szczególny zapraszam młodzież-kandydatów do bierzmowania klasy VII, do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 17.

 

  1. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

 

  1. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Tomasza Kowalskiego z Boroszewa, którego pogrzeb odbył się w piątek 14.09. Zmarła również parafianka z Gołębiewka śp. Alicja Hoffmann, ostatnio zamieszkała w Gdyni, której pogrzeb odbędzie się w środę lub czwartek. Dobry Jezu a Nasz Panie…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.

20 IX – święci męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.

21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz