Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 6 maja 2018

  1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.
  1. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. We środę zapraszam do Janina: Msza św. przy kapliczce o godz. 19.00
  1. We wtorek 8 V przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.
  1. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 17, wieczorem spotykamy się przy krzyżach i kapliczkach.
  1. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w tej modlitwie.
  1. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.
  1. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jednocześnie Uroczystość I Komunii świętej dzieci o godz. 11.30. Pierwsza spowiedź w dzień poprzedzający o godz. 10.00.
  1. Za dwa tygodnie 20. maja Rocznica I Komunii św. na Mszy św. Odpustowej ku czci Patrona naszej Parafii św. Jana Nepomucena o godz. 11.30.

Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź: 06.05.2018 i 13.05.2018

Dariusz Malinowski, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Maksymiliana w Skarszewach i

Izabela Wolak , panna, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach jest zobowiązany poinformować ks. Proboszcza.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz