OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 15 kwietnia 2018

1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.
  1. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcam przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach zaplanowanych w naszej okolicy, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.
  1. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.
  1. Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Serdecznie dziękuję ks. Robertowi Głodowskiemu MS za przeprowadzone Re-nowacje Misji świętych. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest w podziękowaniu Misjonarzowi.
  1. W sobotę, 21 kwietnia 2018, Liceum Katolickie im. Jana Pawła II Collegium Marianum w Pelplinie organizuje w godz. 10.00 – 13.00 Dzień Otwarty Szkoły. W programie możliwość spotkania z dyrekcją, gronem pedagogicznym i uczniami Collegium oraz sposobność obejrzenia budynku z internatem. Szkoła oferuje uczniom możliwość rozszerzeń aż z 11 przedmiotów. Placówka zaprasza do Pelplina tegorocznych absolwentów gimnazjów wraz z rodzicami, a także wszystkich zainteresowanych działalnością Szkoły. Szkoła przylega do Katedry Pelplińskiej, mieści się przy Alei Cystersów 2 w Pelplinie. tel.: 58 / 536 49 32 www.collegiummarianum.pl

Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź: 08.04.2018 i 15.04.2018

Grzegorz Tubis, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim i

Justyna Kraska, panna, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Zapowiedź: 08.04.2018 i 15.04.2018

Filip Gockowski, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Roksana Grzywacz, panna, zam. Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Nowej Cerkwi

Zapowiedź: 15.04.2018 i 22.04.2018

Dariusz Rekowski, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Magdalena Radziszewska, panna, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach jest zobowiązany poinformować ks. Proboszcza.