Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 marca 2018

  1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.
  1. Jutro 19. marca przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.
  1. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.
  1. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławię palmy na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
  1. W Niedzielę Palmową młodzież gromadzi się w Kościerzynie, aby pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny świętować 33 Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”.
  1. Już dzisiaj zachęcam, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne. W naszej Parafii w kościele w Godziszewie 21. marca, we środę od godz. 17.30 do 19 posługiwać będą kapłani z naszego Dekanatu. Już dzisiaj zapraszam na Renowację MISJI ŚWIĘTYCH, które odbędą się w naszej Parafii od 11. kwietnia do 15. kwietnia 2018 r. (od środy do niedzieli).

7.Dzisiejsza kolekta inwestycyjna (3 niedziela miesiąca), a po Mszach zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych: śp. Ryszarda Przygoda, Bernadetę Bąk, Helenę Epur, Bogusława Kutyła, Władysława Woźniak. Msza św. pogrzebowa śp. Marii Bulczak 20.04. we wtorek o godz. 10.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz