Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2018

  1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do sakramentów: pojednania i Eucharystii otrzymają poświęcone książeczki.
  1. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedziele o godz. 15.
  1. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. W Skarszewach po Mszy u św. Maksymiliana: o 17.50 przejście na Plac Zamkowy, odśpiewanie Hymnu Narodowego; o godz. 18.15 w piwnicach zamku wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
  1. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. 17 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
  1. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Chorych przedświątecznie odwiedzę 16. marca. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.
  1. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
  1. Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź: 18.02.2018 i 25.02.2018

Janusz Muszka, cywilnie związany, zam. Parafia p.w. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Aleksandra Muszka, zd. Duszkiewicz, cywilnie związana, zam. Parafia p.w. Jana Nepomucena w Godziszewie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, jest zobowiązany poinformować ks. Proboszcza.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz