OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 26 listopada 2017

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.
  1. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszy Świętej o godz. 10 wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona podczas świątecznej Mszy Świętej o godz. 17, na którą serdecznie zapraszam.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, w naszym kościele będzie możliwość od godz. 16. Zachęcam też do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek oraz modlitwy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, również z naszej wspólnoty parafialnej.. Z sakramentami świętymi odwiedzę chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej 15 grudnia przed świętami.
  1. Kandydatów do bierzmowania: klasy VII i II gimnazjum wraz z rodzicami zapraszam w niedzielę 3 grudnia na godz. 11.30.
  1. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.

Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych: śp. Ireneusz Idziak, śp. Agnieszka Plotta, śp. Lidia Rostowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.