30 października 2021

Daily Archives

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 listopada 2021

Od dzisiaj aż do 8 listopada każdy wierny może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i odmówienia dowolnej modlitwy za zmarłych. Należy zachować przy tym warunki konieczne do uzyskania odpustu zupełnego, to jest: stan łaski uświęcającej po spowiedzi sakramentalnej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego (najlepiej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo) oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu. Jeżeli któryś z warunków nie może być spełniony, można uzyskać odpust cząstkowy. 2 listopada, w Dzień Zaduszny, odpust pod zwykłymi warunkami można uzyskać także za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie modlitw: Wierzę w Boga i Ojcze nasz.

1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną.

Msze Święte: Msza w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

o godz. 8.30 w Obozinie

o godz. 10.00 w Godziszewie

o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym w Godziszewie

podczas której będziemy się modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszych świątyń, zmarłych parafian, polecanych w wypominkach, zmarłych z naszych rodzin oraz błogosławić groby.

1 XI przypada 48. rocznica śmierci ks. proboszcza Franciszka Lewandowskiego (1973).

2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Na mocy specjalnego papieskiego przywileju każdy kapłan może sprawować trzy Msze Święte pod specjalnymi warunkami, dlatego też w naszej parafii będzie następujący porządek Mszy Świętych:

w Godziszewie o godz. 10.00 i 18.00

w Obozinie o godz. 15.00.

Zapraszam do wspólnej modlitwy, ks. Rafał Zientara, proboszcz Parafii

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 31 października 2021

XXXI Niedziela Zwykła 31.10.2021

08.30 – zmarli rodzice: Kozłowscy, Prabuccy, Szyc, Bystrzak

10.00 – śp. Agnieszka, Leon Derus

11.30 – śp. Józef, Helena, Zbigniew, Mieczysław Bartel i zmarli z rodziny

Poniedziałek 01.11.2021 WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

8.30 w Obozinie, Msza w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

10.00 w Godziszewie, Msza w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

12.00 na cmentarzu parafialnym w Godziszewie, Msza w intencji zmarłych

Wtorek 02.11.2021 WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

10.00 – Msza w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

Obozin: 15.00 – śp. Jan, Gertruda, Zbigniew Młyńscy; Bronisław, Halina Brejscy

18.00 – Msza w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

Środa 03.11.2021

17.00 – śp. Józef Grosz w. 1 rocznicę śmierci

Czwartek 04.11.2021

17.00 – śp. Gertruda w 28. rocznicę śmierci, Jan, Stanisław Brzescy

17.30 – śp. Antoni Słaba w 75. urodziny

Piątek 05.11.2021

17.00 – śp. Urszula, Alfred Gadziejewscy, Urszula, Jan, Tadeusz Skalscy

17.30 – śp. Monika Plotta z intencji Zakładu Pogrzebowego „Juka”

Sobota 06.11.2021

17.00 – śp. Brunon Krefft w 13. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny Krefft i Machnikowskich

XXXII Niedziela Zwykła 07.11.2021

08.30 – śp. Leon Kosznik, Magda Bąk, Henryka Franuszkiewicz i zmarli z rodziny Kosznik, Sikorskich i Hinz

10.00 – śp. Bogumiła Prill w 5. rocznicę, Marta Prill, Urszula Kurek, Stanisława, Bernard Drews

11.30 – śp. Felicja, Eugeniusz Haracz

Architektura wielu współczesnych świątyń może nas zachwycać i prowadzić do głębokich refleksji nad istotą wiary. To tylko budowle, lecz poświęcone stają się przestrzenią spotkania Boga z człowiekiem. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła w tych świątyniach, których data poświęcenia nie jest znana. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go.

1. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

2. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedziny chorych parafian. Od godz. 16 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.