16 października 2021

Daily Archives

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 października 2021

XXIX Niedziela Zwykła 17.10.2021

08.30 – śp. Maksymilian, Teresa, Zenon Tiałowscy, Zofia, Zygmunt, Franciszka Miksza i zmarli z rodziny

10.00 – śp. Jan Haracz i zmarli rodzice z obojga stron

11.30 – śp. Jadwiga, Adam Wicenbach, Jan Chruściel

Poniedziałek 18.10.2021

17.00 – śp. Alina Jerzy Karnat

Wtorek 19.10.2021

17.00 – śp. Jerzy Sieniek

Środa 20.10.2021

17.00 – śp. Bolesława, Jan Mąkosa, Barbara i Joanna

Czwartek 21.10.2021

17.00 – śp. Anna Wanda Gockowska

Piątek 22.10.2021

17.00 – śp. Mieczysław Cześnik, Urszula Andrzejewska, Salomea, Krystyna, Władysław Cześnik, Rozalia, Włodzimierz Łuszczyńscy

17.30 – śp. Zygmunt Szych w 8. rocznicę śmierci, zmarli z rodzin: Szych, Klobuch, Dawidowscy, Kurowscy, Zygiert

Sobota 23.10.2021

16.00 – Dziękczynna w 5. rocznicę ślubu: Olimpia, Rafał Cesarz; Rafał w 30 urodziny oraz intencja Rodzinna – Jubileusze Małżeństw

17.00 – śp. Iwona Młyńska w urodziny

XXX Niedziela Zwykła 24.10.2021

08.30 – śp. Felicja, Piotr Mąkosa, Bernadeta, Magda, Rudolf Bąk, zmarłe babcie i dziadków

10.00 – śp. Janina, Tadeusz, Joanna, Agata, Bożena Śliwowscy i zmarli z rodziny z obojga stron

11.30 – śp. Józef Niemczyk w 11. rocznicę, Gertruda, Jan, Henryk Niedzielscy

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Październik to miesiąc różańca. Zapraszam codziennie o godz. 17 na różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu.

3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Można już przygotować wypominki.

4. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

5. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wraz z ks. Pawłem, któremu dziękuję za okazaną pomoc, obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Antoni Słaba z Godziszewa, śp. Genowefa Sulima z Rościszewa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

8. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista; w środę 20 października – św. Jan Kanty, prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym; w piątek 22 października – św. Jan Paweł II, papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.