TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 października 2021

XXX Niedziela Zwykła 24.10.2021

08.30 – śp. Felicja, Piotr Mąkosa, Bernadeta, Magda, Rudolf Bąk, zmarłe babcie i dziadków

10.00 – śp. Janina, Tadeusz, Joanna, Agata, Bożena Śliwowscy i zmarli z rodziny z obojga stron

11.30 – śp. Józef Niemczyk w 11. rocznicę, Gertruda, Jan, Henryk Niedzielscy

Poniedziałek 25.10.2021

17.00 – śp. Zofia, Henryk Szarmach

Wtorek 26.10.2021

17.00 – śp. Gertruda, Jan, Stanisław Brzescy

17.45 – śp. Stefania, Antoni, Franciszek Szymańscy

Środa 27.10.2021

17.00 – śp. Edward Pankau i zmarli rodzice: Edward, Weronika

17.45 – śp. Marianna, Jan Kaszubowscy w 31. r. śmierci

Czwartek 28.10.2021

17.00 – śp. Jan, Helena Szymków, Maria Szczepaniak, zmarłych z rodzin Flisikowskich, Łuszczyńskich, Czapla

Piątek 29.10.2021

17.00 – śp. Stanisław Kowalski w 9. rocznicę śmierci

Sobota 30.10.2021

16.00 – Dziękczynna, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w 18. urodziny Zuzanny

17.00 – śp. Stanisław Niemczyk w 1. rocznicę śmierci

XXXI Niedziela Zwykła 31.10.2021

08.30 – zmarli rodzice: Kozłowscy, Prabuccy, Szyc, Bystrzak

10.00 – śp. Agnieszka, Leon Derus

11.30 – śp. Józef, Helena, Zbigniew, Mieczysław Bartel i zmarli z rodziny

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

3. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszam codziennie o godz.17. na różaniec połączony z adoracją. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i do wspólnej modlitwy?

4. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Za tydzień w poniedziałek – uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych: o godz. 8.30 w Obozinie, w Godziszewie o godz. 10.00 i o godz. 12.00 na cmentarzu wraz z procesją. 1 XI przypada 48. rocznica śmierci ks. proboszcza Franciszka Lewandowskiego.

2 listopada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Msze święte: w Godziszewie o godz. 10.00 wraz z procesją na cmentarzu przykościelnym, w Obozinie o godz. 15.00 wraz z procesją na cmentarzu i o godz. 18.00 w Godziszewie. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

5. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyń. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W tym tygodniu patronują nam: w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.