DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 października 2021

17.00 – śp. Magdalena Grunwald, dziadków Grunwald i Dera

17.30 – śp. Janina, Kazimierz, Piotr Szarmach

Środa 06.10.2021

17.00 – Do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z prośbą o opiekę, zdrowie dla całej Rodziny

Czwartek 07.10.2021 NMP RÓŻAŃCOWEJ

17.00 – śp. Felicja, Eugeniusz Haracz

Piątek 08.10.2021

17.00 – śp. Jan Fibik, rodzice Fibik, Toczek, Stanisław Toczek

17.30 – śp. Adam Hoffman, Kandyda, Albin Nierzwiccy (100 urodziny)

Sobota 09.10.2021

15.30 – Intencja ślubna: Monika Saldat i Łukasz Rogala

17.00 – śp. Leon, Monika Myszewscy

XXVIII Niedziela Zwykła 10.10.2021 DZIEŃ PAPIESKI

08.30 – Dziękczynna z prośbą o bł. dla dzieci i wnuków, prawnuków

10.00 – śp. Emilia, Bolesław, Irena, Jerzy i zmarli z rodzin Brachów i Wyrostków

11.30 – śp. Gertruda Lubiewska w 7. rocznicę śmierci

1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcam do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszam na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. „Chcesz świętych kapłanów? Módl się za nich”. W odpowiedzi na to wezwanie zapraszamy do modlitwy za kapłanów. W naszej parafii istnieje Apostolat „Margaretka”, który chcemy kontynuować. Osoby zaangażowane w tę formę opieki duchowej ofiarowują jeden dzień w tygodniu w intencji wybranego kapłana, dla którego wypraszają u Boga potrzebne łaski.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Na mszę św. o godz.11.30 zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami, którzy złożyli deklaracje na przygotowanie się do sakramentów świętych. Obecność obowiązkowa.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych; we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia; w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.