12 października 2024

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 października 2024

INTENCJE

XXVIII Niedziela Zwykła 13.10.2024

08.30 – śp. Maksymilian, Teresa, Zenon Tiałowscy, Zygmunt, Zofia, Franciszka, Zbigniew Miksza i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Emilia, Bolesław, Irena, Jerzy, zmarli z rodzin Brachów, Wyrostków

11.30 – śp. Jan Haracz i zmarli rodzice z obojga stron

Poniedziałek 14.10.2024

17.00 – śp. Tadeusz Zagórski, rodzice, rodzeństwo z obojga stron

17.30 różaniec

17.50 – Dziękczynna w 65. urodziny Jarosława Bigus i 46. rocznicę pracy zawodowej

Wtorek 15.10.2024

17.00 – śp. Jadwiga Kowalczyk

Środa 16.10.2024

17.00 – śp. Bronisław Słomiński w urodziny, zmarli rodzice z obojga stron

17.30 różaniec

17.50 – Dziękczynna w 25. rocznicę sakramentu małżeństwa Grzegorz, Longina Leczkowscy

Czwartek 17.10.2024

17.00 – śp. Alfons Krefta w 2. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny

Piątek 18.10.2024

17.00 – Dziękczynna KGW GOŁĘBIEWKO

Sobota 19.10.2024

17.00 – śp. Jadwiga, Brunon Torbiccy, Elżbieta, Józef Hinz i zmarli z rodzin

17.40 różaniec

18.00 – śp. Teresa Kraska w 1. rocznicę śmierci i z okazji urodzin, Marek w 24. rocznicę śmierci

XXIX Niedziela Zwykła 20.10.2024

08.30 – śp. Marianna, Jan Kaszubowscy

10.00 – śp. Franciszek, Franciszka, Ambroży Knitter

11.30 – śp. Jadwiga, Adam Wicenbach, Jan Chruściel, Andrzej Langowski

1. Wymagające jest słowo, które dzisiaj słyszymy i rozważamy, ale też niezwykle żywe i skuteczne. Jesteśmy wezwani, by całkowicie zaangażować się w jego wypełnianie, ukochać je ponad wszystko i żyć nim na co dzień. Dziś do nas Pan Jezus kieruje zaproszenie, aby całkowicie Mu zaufać, wyrzec się wszystkiego, co może przeszkadzać, i pójść za Nim.

2. Dzisiaj po raz 24. obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski: „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w dzieło życia naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Jednocześnie pragniemy dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Ministranci naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. Bóg zapłać za składane ofiary.

3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mawiał, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17. Dzieci i młodzież natomiast spotykają się we wtorek i piątek.

4. W jutrzejszy poniedziałek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad kształtowaniem wiedzy i postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy się modlić szczególnie na nabożeństwie różańcowym i na wieczornej Eucharystii za nauczycieli, wychowawców i katechetów z naszej wspólnoty parafialnej. Natomiast w piątek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty za służbę zdrowia, lekarzy i pielęgniarki z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.

5. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazuję najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych ostatnio Parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga: śp. Zenon Rekowski z Gołębiewka, śp. Marcin Szulc z Boroszewa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. Pogrzeby odbędą się we środę: odpowiednio o godz. 10 i 13.

6. W sobotę 19. października zapraszam chętnych mężczyzn do wycinki drzew, które zostały zakwalifikowane do likwidacji na cmentarzu głównym w Godziszewie. Decyzja i możliwość wycinki obowiązuje od 16.10.2024.