DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 października 2024

INTENCJE

XXVII Niedziela Zwykła 06.10.2024

08.30 – śp. Henryk, Paweł, Gertruda, Patryk, Jolanta, Mikołaj Witrambowscy, za całą rodzinę Zabrockich, Bugaj, Kamińskich, Piątkowskich, za wszystkich spoczywających na cmentarzu, siostra Grażyna

10.00 – śp. Jolanta Walczyk w urodziny, Zofia, Józef, Zbigniew Bejner

11.30 – śp. Edward Morawiec w 4. rocznicę śmierci, zmarli z rodziny z obojga stron

Poniedziałek 07.10.2024 NMP RÓŻAŃCOWEJ

17.00 – Dziękczynno-błagalna: o potrzebne łaski, zdrowia, dary Ducha św. dla wszystkich RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH Parafii

Wtorek 08.10.2024

17.00 – śp. Stanisław Świadek

Środa 09.10.2024

17.00 – śp. Genowefa, Bronisława, Jan, Wiesław Sulima

Czwartek 10.10.2024

17.00 – śp. Zofia, Konstanty, Stanisław Ziółkowscy, Franciszka, Bronisław Zyskowscy, zmarli z rodzin Ziółkowskich, Zyskowskich i Toczek,

Piątek 11.10.2024

17.00 – Dziękczynna w 10 rocznicę ślubu Agnieszka i Mateusz Kosznik

Sobota 12.10.2024

17.00 – śp. Helena, Jan Szymków, Franciszek Flisikowski, Tadeusz, Maria Bławat, Stanisław Pasternak

XXVIII Niedziela Zwykła 13.10.2024

08.30 – śp. Maksymilian, Teresa, Zenon Tiałowscy, Zygmunt, Zofia, Franciszka, Zbigniew Miksza i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Emilia, Bolesław, Irena, Jerzy, zmarli z rodzin Brachów, Wyrostków

11.30 – śp. Jan Haracz i zmarli rodzice z obojga stron

1. Niedzielna liturgia słowa mówi o podstawowych rzeczach dotyczących porządku ludzkiego. Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, Bóg stworzył mężczyznę i niewiastę, powołując ich jednocześnie do tworzenia wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej, w której mają stanowić nierozerwalną jedność. Warto i trzeba to powtórzyć w dzisiejszych czasach i we współczesnym świecie, gdy szerzy się propaganda „wszechwzględności” i tymczasowości.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mawiał, że miała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, że towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia, a o której papież Franciszek dodaje, że otwiera ona nas na Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat…, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tym świadectwem, weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Bogu blaski i cienie codziennego życia oraz rozważajmy tajemnice z ziemskiego życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszam na wspólne różańcowe nabożeństwa na godz. 17.

3. W jutrzejszy poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w roku 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej, a raczej pielęgnujmy ją pieczołowicie.

4. W przyszłą niedzielę będziemy w całym kraju obchodzili Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II, dlatego w rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu wpleciemy to, co on nam pozostawił w swoich encyklikach, adhortacjach, listach i homiliach. Chcemy również dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Bóg zapłać za składane ofiary.

5. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia pragnę przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień.