DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 września 2024

INTENCJE

XXVI Niedziela Zwykła 29.09.2024 ODPUST KU CZCI ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W OBOZINIE

08.30 – śp. Andrzej Piepiórka w urodziny

10.00 – śp. Teodozja, Józef, Maria, Jan Smolak, Alina Mróz

11.30 – śp. Tadeusz Plotta w 9. rocznicę śmierci

16.00 – ODPUST KU CZCI ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W SKARSZEWACH

Wtorek 01.10.2024

17.00 – zmarli z rodzin: Laskowscy, Leszczyńscy, Dąbrowscy, Bąk

Środa 02.10.2024

17.00 – śp. Leon

Czwartek 03.10.2024

17.00 – śp. Edward w 2. rocznicę, Maria Dułak, babcie i dziadków z obojga stron

17.45 – śp. Jan Fibik w 15. rocznicę śmierci, Stanisław, zmarli z rodzin Fibik, Toczek

Piątek 04.10.2024 ODPUST KU CZCI ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU

17.00 – Dziękczynna w 75 urodziny Teresa Kulla

17.00 – Dziękczynno-błagalna, z prośbą o łaskę zdrowia dla Anny, Ryszarda i Adama

Sobota 05.10.2024

17.00 – śp. Urszula Sikorska, zmarli z rodziny Sikorskich i Karnath

19.00 – zaproszenie dla wszystkich mężczyzn: adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, różaniec wynagradzający/ msza św. – za parafian

XXVII Niedziela Zwykła 06.10.2024

08.30 – śp. Henryk, Paweł, Gertruda, Patryk, Jolanta, Mikołaj Witrambowscy, za całą rodzinę Zabrockich, Bugaj, Kamińskich, Piątkowskich, za wszystkich spoczywających na cmentarzu, siostra Grażyna

10.00 – śp. Jolanta Walczyk w urodziny, Zofia, Józef, Zbigniew Bejner

11.30 – śp. Edward Morawiec w 4. rocznicę śmierci, zmarli z rodziny z obojga stron

1. Dobiega końca wrzesień; chyba na dobre weszliśmy w obowiązki związane z nowym rokiem szkolnym, w codzienne sprawy po czasie wakacji i urlopów. Zatroszczmy się też o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

2. Po raz 110. Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, którego celebracja od kilku lat wyznaczona jest na ostatnią niedzielę września. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. Nadto w ostatnich dwóch latach wielu uchodźców przybyło z ogarniętej wojną Ukrainy. Pragniemy dziś wyrażać wdzięczność wszystkim, którzy wspierają w różny sposób uchodźców.

3. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowej modlitwy. Przed wieczorną Eucharystią będziemy się spotykać na różańcowych nabożeństwach, na które serdecznie zapraszam. Z dziećmi i młodzieżą Różaniec odmówimy w środy i piątki o godz. 17.00.

4. Podczas nabożeństw różańcowych w przypadający w tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca dołączymy intencje i modlitwy podkreślające charakter tych dni. Nadto w piątek przed południem odwiedzę chorych z Komunia Świętą, a po południu zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 oraz do skorzystania z sakramentu pojednania.

5. Serdecznie pozdrawiam Solenizantów i Jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Gorące podziękowanie za zbiórkę na pomoc Powodzianom. Dar Waszego serca wyniósł 5373,50 zł, finanse przekazałem Caritas. Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Dzisiaj, w niedzielę, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, w których misji odnajdujemy „rozszyfrowanie” znaczenia ich imion: Michał – „któż jak Bóg”, Gabriel – „moc Boża” i Rafał – „Bóg uzdrawia”.

We wtorek, 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.

W środę, 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, którzy pragną powiedzieć, że Bóg czuwa nad swoim stworzeniem, troszczy się o nie, posyłając mu nieustannie opiekunów i towarzyszy.

W piątek, 4 października – św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie, a radykalizm jego życia znajduje wielu naśladowców po dziś dzień.

W sobotę, 5 października – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego miłosierdzia, której „Dzienniczek” jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.

Od najbliższego wtorku, rozpoczynając nabożeństwa różańcowe, pragniemy rozpocząć w naszej parafii peregrynację w rodzinach ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. Pragniemy podziękować, iż poprzez decyzję Stolicy Apostolskiej Matka Boża Nieustającej Pomocy stała się Główną Patronką naszej diecezji pelplińskiej (była Nią w latach 1962-1992 i jest ponownie od 2023 roku). Pragniemy jeszcze bardziej ożywić Jej kult, który jest bardzo rozpowszechniony szczególnie poprzez środową nowennę. Pragniemy zawierzyć Jej w modlitwie naszą diecezję; pragniemy prosić w intencjach powołań kapłańskich i naszych rodzin.

2. Pragniemy przygotować się duchowo na nadchodzący Rok Święty – Jubileuszu 2025.

3. Peregrynacji będzie towarzyszyć tzw. księga pamiątkowa, w której dane rodziny mogą dokonać stosownego wpisu dziękczynno-modlitewnego. Obraz (posiadamy 4 kopie) proszę przekazywać RODZINA-RODZINIE, rozpoczniemy alfabetycznie: czyli we wtorek zapraszam do kościoła PARAFIAN: BOROSZEWO-GODZISZEWO-GOŁĘBIEWKO-DAMASZKA. Następnie: JANIN-MARIANKA-MIROWO-NOWE GOŁĘBIEWKO oraz OBOZIN-ROŚCISZEWO-SIWIAŁKA-TRZCIŃSK.

Niech Maryja, Matka Nieustającej Pomocy, wspiera Was swą opieką, wypraszając podczas peregrynacji obfitość Bożych darów.