DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 września 2024

XXII Niedziela Zwykła 01.09.2024

08.30 – śp. Anna, Klemens Kulwikowscy i zmarli z rodziny

10.00 – śp. Irena Hetmańska i zmarli rodzice: Ida, Leon Hetmańscy

11.30 – śp. Henryk Bartel w 13. rocznicę, zmarli z rodziny Bartel, Józef Kowalski w 22. rocznicę

Poniedziałek 02.09.2024

Godziszewo: 08.15 – Rozpoczęcie Roku szkolno – katechetycznego

Trzcińsk: 09.30 – Rozpoczęcie Roku szkolno – katechetycznego

Wtorek 03.09.2024

17.00 – śp. Barbara Baranowska

Środa 04.09.2024

17.00 – śp. Leon Kosznik w rocznicę śmierci, Magda Bąk i zmarli z rodzin Kosznik, Sikorscy

Czwartek 05.09.2024

17.00 – śp. Leon

Piątek 06.09.2024

17.00 – śp. Czesław Bączkowski, Henryk i zmarli z rodziny

Sobota 07.09.2024

15.00 – Dziękczynna w 40. rocznicę sakramentu małżeństwa Bogumiły i Krzysztofa Wieckich

17.00 – śp. Ludwik, Dominika Sikorscy

19.00 – zaproszenie dla wszystkich mężczyzn: adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, różaniec wynagradzający/ msza św. – za parafian

XXIII Niedziela Zwykła 08.09.2024

08.30 – śp. Zenon, Teresa, Maksymilian Tiałowscy, Franciszka, Zygmunt, Zofia, Zbigniew Miksza i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Jadwiga Dionizy Knitter, Stefania, Józef, Zbigniew Szczepaniak, Janusz Borowski

11.30 – śp. Genowefa, Bronisława, Jan, Wiesław Sulima

1. Wspominany w minionym tygodniu Święty Augustyn z Hippony mówił: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”. Odczytywane i medytowane dzisiaj słowo Boże każe zapytać o hierarchię wartości: gdzie w niej znajduje się prawo Boże, a gdzie nasze ludzkie zwyczaje, przyzwyczajenia. Warto z rozpoczynającym się u najmłodszych nowym rokiem nauki wszystko właściwie poukładać. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej.

2. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże. Dlatego zapraszam najmłodszych Parafian, rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 08.15 i w Trzcińsku o godz. 09.30, podczas których będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego.

3. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek wieczorem zapraszam na nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołanych oraz o powołania. W pierwszy piątek przed południem od godz. 08.30 odwiedzę chorych i starszych Parafian z Komunią Świętą, a po południu zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem ku czci Serca Bożego. Podczas adoracji również okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednanymi z Bogiem i braćmi. W pierwszą sobotę przed wieczorną Eucharystią wspólnie odmówimy różaniec. Przekazuję wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia.