OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 sierpnia 2024

INTENCJE

XVIII Niedziela Zwykła 04.08.2024

08.30 – śp. Monika Plotta 29/30

10.00 – Dziękczynna w 50 urodziny Anna Haracz, z prośbą o łaskę zdrowia, dary Ducha św.

11.30 – śp. Edmund Langmesser w 15. rocznicę śmierci

Poniedziałek 05.08.2024

17.00 – śp. Monika Plotta 30/30

17.30 – śp. Leon w 1. rocznicę śmierci

Wtorek 06.08.2024 PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

17.00 – śp. Tadeusz Idziak

Środa 07.08.2024

Mikołaki, diec. Toruń, 11.00 – pogrzeb: śp. ks. Zdzisław Baranowski

18.00 – śp. Zygmunt Kossobucki w 6. rocznicę, zmarli rodzice Kossobuccy, Sprengel i z rodzin

Czwartek 08.08.2024

17.00 – o zdrowie dla rodziny Hoffmann

Piątek 09.08.2024

17.00 – śp. Elżbieta, Edmund, Kazimierz, Henryk Brandt, Irena Bulczak

Sobota 10.08.2024

17.00 – śp. Henryka Formella, Edmund Muchowski, Magda Bąk, Henryk Burczyk

17.45 – śp. Paweł Richert w 100. urodziny; śp. Agnieszka Richert, Walenty Mulka

XIX Niedziela Zwykła 11.08.2024

08.30 – śp. Maria Badocha, Józef w rocznicę śmierci, Jan

10.00 – śp. Mieczysław Cześnik, Rozalia, Włodzimierz Łuszczyńscy, Ludwik Kołodziej

11.30 – śp. Bogdan Polnicki

1. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że warto i trzeba przychodzić do Chrystusa; On jeden może zaspokoić najgłębsze ludzkie tęsknoty i pragnienia, bowiem to On jest źródłem wszelkiego dobra i szczęścia.

2. Rozpoczął się sierpień – to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy zbiorze tegorocznych plonów. Otoczmy modlitwą nasz kraj, podejmujących trud pielgrzymowania, pracy w polu, sadzie bądź ogrodzie oraz całkowitej lub czasowej abstynencji od alkoholu. A może sami zaangażujmy się w to ćwiczenie woli i ducha przez powstrzymanie się od spożywania alkoholu w bieżącym miesiącu.

3. We wtorek, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego, każda Eucharystia jest takim naszym wejściem na Górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza.

4. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazuję zapewnienie o życzliwości. Pozdrowienia kieruję do wszystkich korzystających z wakacyjnego odpoczynku. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszego parafianina śp. ks. Zdzisława Baranowskiego. W poniedziałek o godz. 16.40 różaniec w kościele. Dobry Jezu a nasz Panie….

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Dzisiaj, w niedzielę, 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney, patron wszystkich proboszczów, który przez swoją ascezę i gorliwą działalność duszpasterską odrodził duchowo i moralnie parafię w Ars, do której został posłany.

W czwartek, 8 sierpnia – św. Dominik, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje.

W piątek, 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), filozofka, karmelitanka, patronka Europy, która poszukując prawdy, odnalazła ją w wierze w Jezusa Chrystusa i w Kościele.

W sobotę, 10 sierpnia – św. Wawrzyniec, diakon rzymskiego Kościoła, który poniósł śmierć męczeńską przez spalenie na żelaznej kracie.