SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 lipca 2024

17.30 – śp. Krystyna, Jan Sikorscy

Środa 31.07.2024

17.00 – śp. Monika Plotta 25/30

17.30 – śp. Irena Kowalska w 44. rocznicę śmierci, zmarli z rodzin Kowalskich I Bartel

Czwartek 01.08.2024

17.00 – śp. Monika Plotta 26/30

17.30 – śp. Jan Hinz

Piątek 02.08.2024

17.00 – śp. Edmund Langmesser w 1. rocznicę śmierci

17.30 – śp. Monika Plotta 27/30

Sobota 03.08.2024

17.00 – śp. Franciszek Borkowski w 31. rocznicę śmierci oraz za zmarłych z rodziny Bucholc i zmarli z rodzin Borkowskich i Klekacz

17.45 – śp. Monika Plotta 28/30

19.00 – zaproszenie dla wszystkich mężczyzn: adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, różaniec wynagradzający/ msza św. – za parafian

XVIII Niedziela Zwykła 04.08.2024

08.30 – śp. Monika Plotta 29/30

10.00 – Dziękczynna w 50 urodziny Anna Haracz, z prośbą o łaskę zdrowia

11.30 – śp. Edmund Langmesser w 15. rocznicę śmierci

1. Podczas Eucharystii doświadczamy cudu rozmnożenia chleba i zaspokajania najgłębszych ludzkich potrzeb i pragnień. Pragniemy trwać w dziękczynieniu za to, że Pan otwiera rękę i karmi nas do syta, że udziela wielu łask i towarzyszy nam na drogach życia.

2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławię kierowców i ich pojazdy z okazji ubiegłotygodniowego wspomnienia Świętego Krzysztofa. Także dzisiaj przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. To wspaniała okazja, aby pomodlić się za nasze Babcie i Dziadków, a także wyrazić im wdzięczność za dobroć ich serca, że zawsze mają czas dla swoich wnucząt.

3. W czwartek, 1 sierpnia, w liturgiczne wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego, naszą modlitwę ofiarujemy w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W pierwszy piątek po południu zapraszam na modlitwę adoracyjną i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę przed Mszą wieczorną odprawimy różańcowe nabożeństwo wynagradzające.

4. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi, toteż staranną opieką otoczył kaplicę ku Jej czci, zwaną Porcjunkulą. Rocznica poświęcenia tej kaplicy przypada 2 sierpnia i według podania Świety Franciszek otrzymał w niej słynny odpust, który papieże zatwierdzili i rozciągnęli na cały Kościół na dzień rocznicy jej poświęcenia.

Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła parafialnego. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.

5. Dnia 1 sierpnia będziemy przeżywali 80. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Niech wspomnienie tego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną ojczyznę, za tych, którzy w walce o jej wolność oddali swoje życie, oraz za tych, którym powierzono w niej odpowiedzialne stanowiska.

6. Rozpoczynający się w tym tygodniu sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny. To miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą również podejmujących trudy pielgrzymowania bądź pracy w polu, sadzie czy ogrodzie. Wykorzystajmy go także, by ćwiczyć wolę i ducha przez całkowitą lub czasową abstynencję od używek, zwłaszcza alkoholu.

7. Pozdrawiam wszystkich urlopowiczów i życzę pięknego wypoczynku. Solenizantom i Jubilatom przekazuję najlepsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 29 lipca – św. św. Marta, Maria i Łazarz z Betanii, Święte Rodzeństwo, u którego bardzo często przebywał Mistrz z Nazaretu.

W środę, 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli, który pod wpływem lektury religijno-duchowej przeszedł niesamowitą drogę nawrócenia.

W czwartek, 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenia redemptorystów, patron spowiedników i teologów.