DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 października 2023

19.00 – ZA PARAFIAN

XXVII Niedziela Zwykła 08.10.2023

08.30 – śp. Edward Morawiec w 3. rocznicę śmierci, zmarli z rodziny

10.00 – śp. Emilia, Bolesław, Irena, Jerzy, Leokadia, Ignacy, babcie, dziadków z obojga stron

11.30 – śp. Jan Haracz i zmarli rodzice z obojga stron

1. Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

2. DIECEZJALNY KONGRES ŻYWEGO RÓŻAŃCA: 7 października 2023 r. we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się Diecezjalny Kongres Żywego Różańca. Do udziału zapraszamy moderatorów parafialnych, zelatorów i członków róż różańcowych oraz wszystkich, którzy pragną wspólnie dziękować za Dzieło Żywego Różańca i modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej w powierzonych intencjach, zwłaszcza w intencji pokoju. Plan spotkania: 10.00 zawiązanie wspólnoty, konferencja „Różaniec modlitwą pokoju” (ks. Rafał Barciński), modlitwa jedną tajemnicą różańca, przygotowanie do Eucharystii, 11.00 Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

3. Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Zaś młodzież studencka – nasi synowie i córki, wnukowie wkrótce rozpoczną kolejny rok studiów. Te wszystkie intencje powierzajmy w osobistych modlitwach miłosiernemu Bogu.

4. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika,  przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele codziennie od godz. 16.30. W pierwszy piątek miesiąca: z sakramentami świętymi udam się do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8.30.

ks. Rafał Zientara, proboszcz