Ogłoszenia

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 września 2023

INTENCJE MSZALNE

XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023

08.30 – zmarli z rodzin: Kulwikowskich, Fałdzińskich, Pawella

10.00 – śp. Łucja Kosecka w 4. rocznicę, Bronisław Kosecki w urodziny, Jan Gradtke w 5.r śmierci

11.30 – Za Parafian

Poniedziałek 18.09.2023

17.00 – śp. Stefan w 29. rocznicę śmierci, Józefa, Kazimierz Kalita, Wiesława Brange, Janusz Piątek, Zygmunt Miliwek

Wtorek 19.09.2023

17.00 – śp. Ewa Pałasz

Środa 20.09.2023

17.00 – śp. Janusz Piątek w 1. rocznicę śmierci jego rodziców i siostrę, Stefan, Józefa, Kazimierz Kalita, Wiesława Brange, Zygmunt Miliwek

Czwartek 21.09.2023

17.00 – śp. Ryszard Kozłowski i zmarli rodzice

Piątek 22.09.2023

17.00 – śp. Cecylia Myszke w urodziny, Władysław Wysiecki w 3. rocznicę śmierci

Sobota 23.09.2023

17.00 – śp. Stanisław Kozłowski w urodziny

XXV Niedziela Zwykła 24.09.2023

08.30 –  śp. Henryk, Pawła, Gertruda, Patryk, Jolanta, Mikołaj Witrambowscy, za całą rodzinę Zabrockich, Bugaj, Kamińskich, Piątkowskich, za wszystkich spoczywających na cmentarzu

10.00 – śp. Robert Werochowski w 19. rocznicę i zmarli z rodziny

11.30 – Za Parafian

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie. Dzisiaj Dożynki Parafialne na Mszy św. o godz. 11.30 przygotowywane przez mieszkańców MIROWA. W przyszłym roku 2024 dożynkowy wieniec przygotowują mieszkańcy OBOZINA. Prosimy Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmiemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość. Dziękuję za piękny wieniec dożynkowy i kwiatową dekorację kościoła. Dziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory i za ciężką pracę rolników, gospodarzy, sadowników i ogrodników Naszej Parafii. Dzisiejsza kolekta w 3. Niedzielę miesiąca jest kolektą inwestycyjną.

2. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Bogiem. W naszej parafii zapraszam wszystkich chętnych do Liturgicznej Służby Ołtarza, chóru parafialnego i aktywności w Liturgii.

3. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

4. W następną niedzielę Odpust ku czci św. Michała Archanioła w Obozinie o godz. 8.30. Uroczystość uświetni CHORUS NEPOMUCENSIS.

24 września na Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczynają uczestnictwo przygotowawcze do Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III oraz Kandydaci do sakramentu bierzmowania: pierwszy rok przygotowania: klasy ósme i ich rodziny. Po Eucharystii spotkanie organizacyjne. PRZYPOMINAM, że Pierwsze Komunie św. będą odbywały się w 2. Niedziele maja (czyli odpowiednio: 12.05.2024.).

Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Teresy Kraska z Trzcińska. Polecajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz