DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 września 2023

XXIII Niedziela Zwykła 10.09.2023

08.30 – śp. Zenon, Teresa, Maksymilian Tiałowscy, Franciszka, Zygmunt, Zofia Miksza i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Jadwiga, Dionizy Knitter, Stefania, Józef, Zbigniew Szczepaniak, Janusz Borowski

11.30 – śp. Waldemar Chmielewski, Halina

Poniedziałek 11.09.2023

17.00 – śp. Maria Dułak od Joanny i Waldemara Kwaśniowskich

Wtorek 12.09.2023

17.00 – śp. Tomasz Kowalski w 5. rocznicę, Łucja, Edmund Borkowscy, Mieczysław Kowalski

Środa 13.09.2023

17.00 – śp. Marianna, Władysław Dułak, zmarłe rodzeństwo

Czwartek 14.09.2023 PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIETEGO

17.00 – śp. Ryszard Lul w 6. rocznicę śmierci

Piątek 15.09.2023 NMP BOLESNEJ

17.00 – śp. Brunon, Urszula Sikorscy, zmarli z rodzin Karnath, Sikorskich

Sobota 16.09.2023

15.00 – intencja ślubna: Marta Dysarz i Grzegorz Kawczyński

17.00 – śp. Maria, Grzegorz Rekowscy, Jan Piekarski zmarli z rodziny z obojga stron

XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023

08.30 – zmarli z rodzin: Kulwikowskich, Fałdzińskich, Pawella

10.00 – śp. Łucja Kosecka w 4. rocznicę, Bronisław Kosecki w urodziny, Jan Gradtke w 5.r śmierci

11.30 – Za Parafian

1. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

2. W piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

3. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

4. W najbliższą niedzielę Dożynki Parafialne na Mszy św. o godz. 11.30 przygotowywane przez mieszkańców MIROWA. W przyszłym roku 2024 dożynkowy wieniec przygotowują mieszkańcy OBOZINA. Prosimy Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmiemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość.