JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 20 listopada 2022

Piątek 25.11.2022

17.00 – śp. Zofia, Czesław Cyman

Sobota 26.11.2022

17.00 – śp. Leon Jaszczerski w 34. rocz. śmierci i zmarli rodzice, rodzeństwo z obojga stron

18.00 – śp. Edward Dułak z intencji

I Niedziela Adwentu 27.11.2022

08.30 – śp. Zbigniew Młyński w 2. rocznicę śmierci

10.00 – śp. Stanisław Hubkiewicz w 19. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Irena Bulczak w 30. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny Bulczak, Brandt i Bartel

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

2. Po Mszy Świętej o godz. 10 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

4. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, chórzystom składam serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzę obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

5. Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w każdy czwartek po Mszy świętej (17.30-18.15), okazja do spowiedzi.

6. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

7. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Jadwiga Szatyniak z Janina, śp. Kazimierz Zazula z Boroszewa. Módlmy się za nich słowami pieśni: Racz wiekuiste dacz odpoczywanie, duszom umarłych, najłaskawszy Panie, a światłość wieczna niechaj im przyświeca, niech oglądają Twe Najświętsze lica.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.