DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 września 2022

XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2022 ODPUST – ŚW. Michał Archanioł, OBOZIN

08.30 – śp. Henryk, Pawła, Gertruda, Patryk, Jolanta, Mikołaj Witrambowscy, za całą rodzinę Zabrockich, Bugaj, Kamińskich, Piątkowskich, za wszystkich spoczywających na cmentarzu

10.00 – śp. Ludwik, Alojzy, Marta Heldt i zmarli z rodziny

11.30 – śp. Teodozja, Józef, Maria Smolak, Alina Mróz

Chrzest: Gabriela Wesołowska

Poniedziałek 26.09.2022

17.00 – śp. Robert Werochowski w 18. rocznicę i zmarli z rodziny

Wtorek 27.09.2022

17.00 – śp. Józefa, Józef Bogdan, Janina Bogdan, Filomena Łochmańczyk, zmarli dziadkowie z obojga stron

Środa 28.09.2022

17.00 – śp. Tadeusz Plotta w rocznicę

Czwartek 29.09.2022

17.00 – śp. Jolanta Walczyk w 60. urodziny, Zofia, Józef, Zbigniew Bejner

18.00, ODPUST – ŚW. Michał Archanioł, Skarszewy

Piątek 30.09.2022

17.00 – śp. Bronisław, Tadeusz Koszałka, Brygida, Włodzimierz Łuszczyńscy i zmarli z rodziny

17.30 – śp. Janusz Jasiński w 75. urodziny i w 49. rocznicę śmierci

Sobota 01.10.2022

15.30 – śp. Andrzej Piepiórka urodzinowa

17.00 – Dziękczynna w 25 rocznicę ślubu Genowefy i Mariana Bąk

Chrzest: Ignacy Patocki

XXVII Niedziela Zwykła 02.10.2022

08.30 – śp. Edward Morawiec w 2. rocznicę śmierci, zmarli z rodziny

10.00 – śp. Jadwiga, Brunon Torbiccy, Elżbieta, Józef Hinz

11.30 – śp. Jan Haracz i zmarli rodzice z obojga stron

11.30, ODPUST – ŚW. Aniołów Stróżów, Pogódki

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

3. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszam, aby modlić się na różańcu w domu. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

5. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny od godz. 16.30 – od 19.00 dla mężczyzn, serdecznie zapraszam.

6. Od dzisiejszej niedzieli: katecheza o Eucharystii 10 minut przed każdą Mszą Świętą.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej. Dziękuję serdecznie za kolektę inwestycyjną z III. Niedzieli.

8. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Elżbietę Portasińską, śp. Janusza Piątek z Godziszewa. Niech miłosierny Bóg da wszystkim spoczywającym w Chrystusie udział w światłości wiekuistej.