NIEDZIELA WIELKANOCNA 4 kwietnia 2021, ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Niedziela 04.04.2021 WIELKANOC

07.00 – ZA PARAFIAN

11.30 – śp. Felicja, Eugeniusz Haracz / chrzest: Zofia Hinc, Barbara Janina Patocka

Obozin 13.00 – ZA PARAFIAN

Poniedziałek Wielkanocny 05.04.2021

08.30 – śp. Jan, Krystyna Sikorscy

10.00 – śp. Halina Hubkiewicz w 4. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Jan Ossowski w 40. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny z obojga stron

Wtorek 06.04.2021

16.00 – pogrzeb: śp. Kazimierz Treder

Środa 07.04.2021

10.30 – pogrzeb: śp. Zenobiusz Goleniewski

17.00 – śp. Klara Słomińska w 16. rocznicę śmierci i zmarli dziadkowie z obojga stron

Czwartek 08.04.2021

17.00 – Dziękczynna w 70. urodziny o błogosław. Boże, opiekę Matki Najświętszej dla Edwarda

Piątek 09.04.2021

17.00 – śp. Ludwik Heldt w 1. rocznicę śmierci

Sobota 10.04.2021

15.30 – Dziękczynna o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej dla Bruno Paweł Poniewski

17.00 – Dziękczynna w 60. rocznicę ślubu Genowefy i Mariana Sulima

II Niedziela Wielkanocna 11.04.2021 MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

08.30 – śp. Edward Morawiec zm. Rodzice, rodzeństwo, zmarli z rodziny z obojga stron

10.00 – śp. Józef Grosz od Janiny Helak z rodziną

11.30 – śp. Maria Rekowska w urodziny, zmarli z rodziny z obojga stron

Drodzy parafianie i goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzę.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne: panu kościelnemu, panu organiście oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, posprzątali kościół godziszewski i oboziński i przystroili kwiatami, a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Kazimierz Treder z Godziszewa, śp. Zenobiusz Goleniewski z Gołębiewka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.