NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7 czerwca 2020

Niedziela 07.06.2020 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

08.30 – śp. Wanda, Jan, Maria Gajewscy, Maria, Józef, Jan Badocha

10.00 – śp. Emilia, Bolesław, Irena, Jerzy, Leokadia, Ignacy i zmarli z rodziny z obojga stron

11.30 – śp. Brygida Tłomacka w 4. rocznicę śmierci

Wtorek 09.06.2020

14.00 – pogrzeb: śp. Mieczysław Gzella

17.00 – śp. Jan, Stanisław Nowaczyńscy w 20. rocznicę śmierci

Środa 10.06.2020

1. 00 – śp. Józef Niemczyk w 10. rocznicę śmierci, Aleksandra Niemczyk

17.00 – śp. Franciszek Flisikowski, Helena, Jan Szymków

Czwartek 11.06.2020 BOŻE CIAŁO

Godziszewo: 10.00 – ZA PARAFIAN

Obozin: 12.00 – ZA PARAFIAN

Piątek 12.06.2020

17.00 – śp. Marianna Myszewska, Barbara Rytel

Sobota 13.06.2020

17.00 – śp. Jarosław Jaszczerski w 7. rocznicę, Roman Schmidt w 3. rocz. śmierci

XI Niedziela Zwykła 14.06.2020

08.30 – za zmarłych z rodziny Sikorskich i Kosznik

10.00 – śp. Edmund Brandt w 20. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny

11.30 – śp. Franciszek Knitter w 6. rocznicę śmierci

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
  2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Serdecznie dziękuję za dzisiejszą posługę, ks. Michałowi Glaza, Wicerektorowi WSD w Pelplinie.
  3. W środę podczas nowenny o godz. 17 zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.
  4. WSKAZANIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO DOTYCZĄCE UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA 2020 R.

W czasie liturgii, w tym podczas organizacji procesji eucharystycznych, należy zachować przepisy prawa państwowego i kościelnego. Nie organizuje się procesji Bożego Ciała ulicami parafii ani nie stawia czterech ołtarzy. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa po każdej Mszy Świętej odbywa się procesja eucharystyczna wokół kościoła lub – w razie niemożliwości – wewnątrz świątyni. W oktawie Bożego Ciała mogą odbyć się procesje wokół kościoła.

W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszej Parafii. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny.

1. We wtorek pogrzeb śp. Mieczysława Gzella z Godziszewa. Wieczny odpoczynek…
  2. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Zapowiedź: 31.05.2020 i 07.06.2020

Ślósarski Natanel, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jacka Odrowąża w Staszynie i

Mazurek Aneta, panna, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, zobowiązany jest poinformować ks. Proboszcza.