OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 lutego 2019

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
  2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.
  3. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 17 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża Franciszka.
  4. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.
  5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Andrzeja Mendel z Gołębiewka. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,

23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.