Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 02 grudnia 2018

  1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „W MOCY BOŻEGO DUCHA”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.
  2. W dni powszednie Adwentu zapraszam na Roraty, czyli Msze Św. o Matce Bożej, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17. 00. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcam do licznego udziału w „roratach”, a rodziców proszę, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. W piątek po „roratach” spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania. Pół godziny przed „roratami” zapraszam na „Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.
  3. Dziękuję za przygotowanie wieńców adwentowych paniom: Halinie Witrambowskiej i Bernadecie Grunwald.
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek – spowiedź i adoracja od godz. 16.00. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Chorych świątecznie odwiedzę w piątek 14 grudnia.
  5. W tym tygodniu patronują nam: 3 XII – św. Franciszek Ksawery, jezuita, misjonarz, główny patron misji katolickich, który żył w XVI wieku; 4 XII – św. Barbara, 6 XII – św. Mikołaj.
  6. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi a kolekta na Stolicę Apostolską. Na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do sakramentu pojednania i Eucharystii, otrzymają poświęcone książeczki.
  7. Od dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się w opłatki wigilijne i ŚWIECE CARITAS„Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Założeniem ogólnopolskiej akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom nie tylko w okresie świątecznym, ale też na pomoc realizowaną w ciągu całego roku. Świeca mała 8 zł i duża 15 zł.
  8. Jubilatom, solenizantom pierwszego tygodnia adwentu składam najpiękniejsze życzenia modlitewne oraz Nam wszystkim owocnego przeżycia czasu oczekiwania.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz