OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 sierpnia 2018

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.
  2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
  3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
  4. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia. Miłosierdziu Bożemu śp. Zygmunta Kossobuckiego, którego pogrzeb odbył się w sobotę w Obozinie. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź: 05.08.2018 i 12.08.2018

Michał Kaczmarczyk, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Aneta Krzynowek, panna, zam. Parafia p.w. Bożego Ciała w Suwałkach

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach jest zobowiązany poinformować ks. Proboszcza

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.

17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.