OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 czerwca 2018

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy starać się pełnić Jego wolę.
  1. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszam na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 17.
  1. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Z nieukrywaną radością informuję, że Nasz Chór Parafialny, który przyjął nazwę „CHORUS NEPOMUCENSIS”, w ubiegłą niedzielę pięknie zaprezentował się w Trąbkach Wielkich, wczoraj na XI Festiwalu Pieśni Religijnej w Kmiecinie zajął pierwsze miejsce. Obiecują, że jeszcze w czerwcu postarają się zaśpiewać w naszej parafii. Czekamy.
  1. Chorych i starszych parafian odwiedzę w najbliższy piątek 15.06. od godz. 8.30.
  1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian z Boroszewa: śp. Adama Bartel, śp. Bronisławę Sznaza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.

13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.

14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź: 10.06.2018 i 17.06.2018

Mateusz Lul, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Paula Stasiak, panna, zam. Parafia św. Jakuba w Kłodawie

Zapowiedź: 10.06.2018 i 17.06.2018

Filip Rehmus, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Martyna Szwocha, panna, zam. Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Skarszewach

Zapowiedź: 03.06.2018 i 10.06.2018

Robert Kawczyński, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Anna Cichocka, panna, zam. Parafia p.w. św. Józefa w Postołowie

Zapowiedź: 03.06.2018 i 10.06.2018

Mariusz Literski, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Magdalena Kisicka, panna, zam. Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Trąbkach Wielkich

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach jest zobowiązany poinformować ks. Proboszcza.