OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 13 maja 2018

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.
  1. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.
  1. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
  1. Przypominam, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
  1. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe z dziećmi Komunijnymi w kościele o godz. 17, wieczorem gromadzimy się przy krzyżach i kapliczkach.
  1. W najbliższy piątek od godz. 8.30 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną.
  1. W następną niedzielę 20. maja Rocznica I Komunii św. na Mszy św. Odpustowej ku czci Patrona naszej Parafii św. Jana Nepomucena o godz. 11.30.
  1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych Parafian, których pogrzeby odbyły się w tygodniu: śp. Wiesław Dering z Mirowa, Andrzej Bielawski z Mirowa, Eugeniusz Chmielicki z Boroszewa, Wiesław Sulima z Rościszewa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź: 06.05.2018 i 13.05.2018

Dariusz Malinowski, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Maksymiliana w Skarszewach i

Izabela Wolak , panna, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Zapowiedź: 13.05.2018 i 20.05.2018

Mateusz Kupczyk, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Weronika Lange, panna, zam. Parafia p.w. św. Wawrzyńca w Jabłowie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach jest zobowiązany poinformować ks. Proboszcza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.

16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.