7 czerwca 2023

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 04 czerwca 2023

Niedziela 04.06.2023 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

08.30 – zmarli z rodzin: Kulwikowskich, Fałdzińskich, Pawella

10.00 – Dziękczynna w 5. rocznicę sakramentu małżeństwa Agnieszka i Tomasz Grabowscy

11.30 – śp. Brygida Tłomacka w 7. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny

Poniedziałek 05.06.2023

17.00 – śp. Eufemia Maćkowska i zmarli z rodzin Bączkowskich i Maćkowskich

Wtorek 06.06.2023

17.00 – śp. Marianna Myszewska w 30. rocznicę śmierci, rodzice i rodzeństwo

Środa 07.06.2023

17.00 – śp. Magda, Rudolf, Bernadeta Bąk, Marcin, Leon Kosznik i zmarli z rodzin

Czwartek 08.06.2023 BOŻE CIAŁO: GODZISZEWO – za Parafian; OBOZIN 12.30 – za Parafian

Piątek 09.06.2023

08.30 – chorzy; 17.00 – śp. Grzegorz Okoniewski w 1. rocznicę śmierci

Sobota 10.06.2023

17.00 – śp. Jarosław Jaszczerski w 10. rocznicę śmierci, Franciszka, Roman, Paweł Schmidt

X Niedziela Zwykła 11.06.2023

08.30 – śp. Maria, Józef, Jan Badocha, Wanda, Jan, Maria Gajewscy

10.00 – śp. Bolesław, Emilia, Irena, Jerzy, Ignacy, Leokadia, babcie, dziadków z obojga stron

11.30 – śp. Waldemar Chmielewski, Halina

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

2. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W Boże Ciało Msze Święte zostaną odprawione o godz. 10 w Godziszewie i o godz. 12.30 w Obozinie. Po Eucharystii wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 10.00. Przejdziemy ul. Tczewską:

I OŁTARZ, ul. Tczewska: p. Ossowscy/ II OŁTARZ, ul. Tczewska: p. Baranowscy

III OŁTARZ, ul. Tczewska: p. Bejner/IV OŁTARZ, kruchta kościoła – Siwiałka

Serdecznie zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich parafian. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia dzwonkami, oczywiście dzieci pierwszokomunijne w uroczystych białych albach. Proszę o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów. Naszych Druchów OSP proszę o zabezpieczenie trasy procesji. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. W Obozinie Msza św. o godz. 12.30 a następnie procesja dookoła kościoła. W procesji eucharystycznej wokół kościoła parafialnego będziemy podążali codziennie o godz. 17 przez całą oktawę Bożego Ciała.

3. Każdego roku w Pelplinie organizowane są duszpasterskie spotkania młodzieży pod nazwą „Przystań”, w sobotę, 17 czerwca tego roku. Jest to dobra okazja, aby poprzez warsztaty, wspólną modlitwę, liturgię Mszy świętej, uwielbienie Pana Jezusa i koncert ewangelizacyjny głosić Ewangelię. Szczegóły na plakacie i na stronie diecezji. Zapraszam młodzież, zapisy po mszy.