9 kwietnia 2023

NIEDZIELA WIELKANOCNA 9 kwietnia 2023, ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Niedziela 09.04.2023 WIELKANOC

11.30 – za parafian

Obozin 13.00 – śp. Urszula Andrzejewska w 10. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny z obojga stron

Poniedziałek Wielkanocny 10.04.2023

08.30 – śp. Jan Badocha w rocznicę śmierci

10.00 – śp. Teresa Demska w 1. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Ludwik Heldt w 3. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny/ Chrzest: Mendel

Wtorek 11.04.2023

17.00 – śp. Janusz Kaźmierczak

Środa 12.04.2023

17.00 – śp. Teresa Baranowska 2. rocznicę śmierci, zmarli z rodzin Gędzierskich i Baranowskich

18.00 – Próba liturgiczna kandydatów do bierzmowania

Czwartek 13.04.2023

17.00 – śp. Edward Morawiec w rocznicę urodzin, rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadków z obojga stron

18.00 – Próba liturgiczna kandydatów do bierzmowania

Piątek 14.04.2023

16.00 – Uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania

Sobota 15.04.2023

16.00 – Dziękczynna w 80. urodziny Krystyny Borkowskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej na każdy kolejny dzień

17.00 – śp. Maria Bulczak w 5. rocznicę, Irena, Jakub i zmarli z rodziny Bulczak i Czubkowskich

II Niedziela Wielkanocna 16.04.2023 MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

08.30 – Dziękczynna w 35. rocznica sakramentu małżeństwa: Ewa, Jarosław Bigus

10.00 – śp. Franciszek, Franciszka, Ambroży Knitter

11.30 – zmarli z rodzin Pankau i Mieliwek

Liniewo, odpust

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle  domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

2. Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 11.30 i o 13 w Obozinie. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Zachęcam do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych do puszek przed kościołem złożymy ofiary na wydziały teologiczne i uczelnie katolickie w Polsce.

3. Pragnę podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie naszych kościołów do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego, za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za przygotowanie Ciemnicy i Grobu, całej formacji Strażaków OSP za trzymanie straży przy Grobie Pańskim, za udział w procesji, szczególnie LSO – ministrantom, chórowi parafialnemu, panu organiście, kantorom i lektorom. Dziękuję za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzę owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ i ŻYJE.