10 grudnia 2022

Daily Archives

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 11 grudnia 2022

III Niedziela Adwentu 11.12.2022

08.30 – śp. Zenon, Teresa, Maksymilian Tiałowscy, Franciszka, Zygmunt, Zofia Miksza i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Franciszka Łepek w 19. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Stanisław, Anna, Władysław Łyko, Maria, babcie i dziadków z obojga stron

Poniedziałek 12.12.2022

17.00 – śp. Rajmund Bartkowiak i zmarli z rodziny

17.30 – śp. Jadwiga Szatyniak od uczestników pogrzebu

Wtorek 13.12.2022

17.00 – śp. Helena Zibur w urodziny oraz zmarli z rodziny Zibur i Malinowskich

Środa 14.12.2022

10.00 – Pogrzeb: śp. Jan Szuścicki

Stare Polaszki, spowiedź dekanalna

Czwartek 15.12.2022

17.00 – śp. Stefania Werochowska w 5. rocznicę śmierci, Wiktor w 26. rocznicę śmierci

Szczodrowo, spowiedź dekanalna

Piątek 16.12.2022

OD 08.30 PRZEDŚWIATECZNE ODWIEDZINY CHORYCH I STARSZYCH

17.00 – za zmarłych z rodzin Mieliwek, Pankau

Sobota 17.12.2022

17.00 – śp. Janusz Borowski w 1. rocznicę, Józef, Stefania, Zbigniew Szczepaniak, Stefania, Alojzy, Krzysztof Borowscy i zmarli z rodzin

IV Niedziela Adwentu 18.12.2022

08.30 – śp. Eugeniusz Fałdziński w rocznicę 34. rocznicę śmierci

10.00 – śp. Janina Hubkiewicz w 8. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Mariusz Porazik w 4. rocznicę śmierci

1. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. Zatem wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Bogiem, aby w tej przyjaźni dalej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.

3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

4. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

5. Od piątku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.