8 maja 2022

Daily Archives

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 8 maja 2022

IV Niedziela Wielkanocna 08.05.2022
08.30 – śp. Liceria Brzoskowska w urodziny, Stanisław Kozłowski w imieniny i zmarłe siostry
10.00 – śp. Monika, Leon Myszewscy
11.30 – I KOMUNIA ŚWIĘTA
Poniedziałek 09.05.2022, ŚW. STANISŁAWA
17.00 – śp. Helena, Stanisław Bronk i zmarłe babcie i dziadków z obojga stron
Środa 11.05.2022
17.00 – śp. Marianna, Władysław Dułak, zmarłych z rodzin Satruskich, Gawron, Dułak
Czwartek 12.05.2022
17.00 – śp. Anna Wanda Gockowska w 89 rocz. urodzin
Piątek 13.05.2022
17.00 – śp. Teodor w 40. rocz., Józefa, Franciszek Goldschmidt, Urszula, Jan, Tadeusz Skalscy
Sobota 14.05.2022, ŚW. MACIEJA
17.00 – śp. Jan Kuchta w urodziny, zmarli z rodzin Kuchta, Roszkowskich
V Niedziela Wielkanocna 15.05.2022
08.30 – śp. Alfons Dysarz i zmarli rodzice z obojga stron
10.00 – śp. Wiesław Sulima w 4. rocznicę śmierci, Jan, Bronisława, Genowefa
11.30 – śp. Anna, Stanisław, Władysław Łyko, Maria, Zdzisław i zmarli z rodziny

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium w Pelplinie. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.
  3. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.
  4. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
  5. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach, krzyżach oraz w domach rodzinnych.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.