1 stycznia 2022

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 2 stycznia 2022

II Niedziela po BOŻYM NARODZENIU 02.01.2022

08.30 – O bł. Boże dla Róży Różańcowej z Obozina, zmarłe Matki

10.00 – śp. Mieczysław Cześnik, Salomea, Krystyna, Władysław, Włodzimierz, Rozalia Łuszczyńscy

11.30 – śp. Agnieszka, Edmund Niedziołka i dziadkowie z obojga stron

Środa 05.01.2022

17.00 – śp. Waldemar Chmielewski

Czwartek 06.01.2022 OBJAWIENIE PAŃSKIE

08.30 – śp. Irena Brzoskowska w 4. rocznicę śmierci

10.00 – śp. Jan Kuchta w 9. rocznicę śmierci, zmarli z rodzin Kuchta, Roszkowskich

11.30 – śp. Erwin Tocha w 3. rocznicę śmierci

Sobota 08.01.2022

17.00 – śp. Aneta Kasicka

Niedziela 09.01.2022 CHRZEST PAŃSKI

08.30 – śp. Henryk, Gertruda, Patryk, Jolanta, Mikołaj Witrambowscy, za całą rodzinę Zabrockich, Bugaj, Kamińskich, Piątkowskich

10.00 – śp. Felicja, Piotr Mąkosa, Bernadeta, Rudolf, Magda Bąk, zmarłe babcie i dziadków

11.30 -śp. Tadeusz Zagórski w 1.rocznicę śmierci

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi.

3. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

4. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcam do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

5. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

7. Tych, którzy w ostatnim tygodniu przekroczyli bramę śmierci, polećmy Miłosiernemu Panu: śp. Edward Staniszewski z Trzcińska, śp. Daniel Kupniewski z Godziszewa. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.