28 listopada 2021

Sobota 04.12.2021

17.00 – śp. Eufemia Maćkowska i zmarli z rodziny Bączkowskich i Maćkowskich

II Niedziela Adwentu 05.12.2021

08.30 – śp. Anastazy, Maria Smugała Anna, Kazimierz, Bronisław Patoccy, i zmarli z rodziny

10.00 – śp. Paweł Fierek w 12. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Brygida Tłomacka w urodziny

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel.

2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W tym roku duszpasterskim będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”.

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszam serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one codziennie o godz. 17. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

4. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

5. W piątek, 3 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy oraz prosić o nowe powołania misyjne, aby światło Ewangelii docierało do wszystkich ludzi.

6. W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.

7. Możemy wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. Najbliższa niedziela, 5 grudnia, będzie to także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Kazimierz Pater z Trzcińska, śp. Maria Rekowska z Godziszewa. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.