Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 stycznia 2018

  1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.
  1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.
  1. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  1. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi i adoracji od godz. 17.15.
  1. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławię świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.
  1. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.
  1. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim rozpoczynającym odpoczynek.

 8. Zakończyłem wizytację duszpasterską parafii zwaną popularnie kolędą. Dziękuję wszystkim za przyjęcie. Bóg zapłać za „otwarte” drzwi domów i mieszkań, za życzliwość, za zorganizowanie przejazdów, gościnę i złożone ofiary. Dziękuję ministrantom. Podsumowanie statystyczne w najbliższym czasie.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz

 W tym tygodniu patronuje nam:

31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.