OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 7 stycznia 2018

1. Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.
  1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.
  1. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcam do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

Kolęda w najbliższym tygodniu:

7 styczeń (niedziela) od godz. 14; Siwiałka, os. Letnisko i strona prawa, remizy

8 styczeń (poniedziałek) od godz. 14; Siwiałka strona lewa, strona szkoły

9 styczeń (wtorek) od godz. 12; Trzcińsk wieś po obu stronach

10 styczeń (środa) od godz. 14; Trzcińsk Wybudowanie

11 styczeń (czwartek) od godz. 14;Godziszewo ulica Święta Góra, Jubileuszowa, Jaśminowa, Kwiatowa

12 styczeń (piątek) od godz.14;Godziszewo ulica Tczewska od strony kościoła i po stronie plebanii

13 styczeń (sobota) od godz.14; Godziszewo ulica Skarszewska, Nad Jeziorem, Gdańska, ks. Sawickiego, Boroszewska

14 styczeń (niedziela) od godz. 14;Godziszewo ulica Młyńska