ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 27 października 2024

INTENCJE

XXX Niedziela Zwykła 27.10.2024

08.30 – śp. Bolesława, Jan Mąkosa, Barbara, Joanna

10.00 – śp. Mieczysław Cześnik w urodziny, Salomea, Władysław Cześnik, Rozalia, Włodzimierz Łuszczyńscy, zmarli z rodziny z obojga stron, Matki Różańcowe

11.30 – śp. Jan Smolak w 2. rocznicę śmierci

Poniedziałek 28.10.2024

17.00 – śp. Anna Gockowska w 1. rocznicę śmierci

Wtorek 29.10.2024

17.00 – śp. Teresa, Bernard Wrońscy

Środa 30.10.2024

17.00 – O uświęcenie kapłanów z naszej diecezji i o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii

Czwartek 31.10.2024

17.00 – śp. Stanisław Niemczyk w 4. rocznicę śmierci

Piątek 01.11.2024 WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Obozin: 08.30 – zbiorowa za Parafian, wypominkowa

10.00 – zbiorowa za Parafian, wypominkowa

11.30 – zbiorowa za Parafian, wypominkowa

Sobota 02.11.2024 WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

10.00 – zbiorowa za Parafian, wypominkowa

Obozin: 12.00 – zbiorowa za Parafian, wypominkowa

19.00 – zaproszenie dla wszystkich mężczyzn: adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, różaniec wynagradzający/ msza św. – za parafian

XXXI Niedziela Zwykła 03.11.2024

08.30 – śp. Anna, Kazimierz Patoccy, Maria, Anastazy Smugała

10.00 – Bogumiła Prill w 8. rocznicę śmierci, Marta Prill, Urszula Kurek, Stanisława Bernard Drews

11.30 – śp. Józef Bartel w 40. rocznicę śmierci, Helena, Mieczysław, Zbigniew i zmarli z rodzin

1. „Kościół to nie tylko dom z kamieni i złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota…” – śpiewamy w jednej z pieśni i w sposób szczególny tę prawdę pragniemy sobie uświadomić, obchodząc uroczystość Rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Choć to data umowna, chcemy przez każdorazowy udział w Eucharystii wspólnotę Kościoła, wspólnotę braci i sióstr w jednej wierze tworzyć i umacniać. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszych kościołach i za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościołów.

2. Czcigodny Sługa Boży kard. August Hlond SDB powiedział przed laty: „Nie tylko w miesiącu październiku odmawiajmy różaniec, ale niech ten pobożny zwyczaj przeniesie się na miesiąc następny i wszystkie miesiące roku. Niech ta modlitwa stanie się naszym ulubionym zajęciem, niech rozbrzmiewa w kościołach, kaplicach, i owszem, niech jej szept słyszany będzie w domach rodzinnych i warsztatach pracy”. Niech te słowa staną się zachętą, aby modlitwa różańcowa była stałym punktem programu naszego dnia.

3. W piątek, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu chcemy oddać cześć wszystkim wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 12.15 sprzed kościoła wyruszy procesja żałobna na cmentarz, podczas której będziemy się modlić się za wszystkich zmarłych kapłanów, budowniczych naszych świątyń, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin oraz błogosławić groby. Wspólne nabożeństwo żałobne zakończymy błogosławieństwem przy krzyżu na cmentarzu.

4. W sobotę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za wszystkich, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności; modlimy się za wszystkich zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Proszę o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych. W piątek zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chorych i starszych Parafian odwiedzę w następny piątek 8. listopada od godz. 08.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych i opieki świętych Patronów na drodze do świętości. Natomiast w następną niedzielę po mszach św. przeprowadzimy zbiórkę na pomoc p. Kurowskim z Janina, którzy doświadczyli pożaru domu.

5. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie kary za grzechy odpuszczone co do winy. Trzeba ponadto być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć sakramentalną Komunię Świętą, posiadać brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym wszystkim, którzy nas poprzedzili w drodze do Domu Ojca.