DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 czerwca 2024

INTENCJE

IX Niedziela Zwykła 02.06.2024

08.30 – śp. Maria, Anastazy Smugała, Anna, Kazimierz Patoccy, babcie, dziadkowie

10.00 – śp. Janina, Paweł, Jerzy Wichmann

11.30 – za zmarłych z rodzin Maliszewskich i Umińskich

Poniedziałek 03.06.2024

17.00 –  śp. Eufemia Maćkowska i zmarli z rodzin Bączkowskich, Maćkowskich

Wtorek 04.06.2024

17.00 – śp. Zofia Kazimierz Cymanowscy

Środa 05.06.2024

17.00 – śp. Leon

Czwartek 06.06.2024

17.00 – śp. Konstanty Radkowski w 1. rocznicę śmierci

Piątek 07.06.2024 NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

17.00 – śp. Ewa Pałasz w 1. rocznicę śmierci

Sobota 08.06.2024

17.00 – śp. Marianna Myszewska, Barbara Rytel

X Niedziela Zwykła 09.06.2024

08.30 – śp. Jan z okazji urodzin, Gertruda, Stanisław Brzescy i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Jadwiga, Dionizy Knitter, Stefania, Józef, Zbigniew Szczepaniak, Janusz Borowski

11.30 – Brygida Tłomacka w 8. rocznicę śmierci, zmarli rodzice z obojga stron

1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia.

2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dlatego wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na Świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składam serdeczne „Bóg zapłać”.

W niedzielę 2 czerwca, przy Kościele parafialnym w Godziszewie, po każdej Mszy Świętej, odbędzie się „Kiermasz ciast”. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację i rekonwalescencję Pana Wojtka Soroki. Koszt jednego pojemnika z ciastem to kwota 25 zł. Serdecznie zapraszamy do zakupu – Społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Godziszewie.

3. Trwamy w „oktawie” uroczystości Bożego Ciała na zakończenie, której odbywa się procesja wokół kościoła, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czwartek po procesji i nabożeństwie poświęcę „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek.

4. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Chorych i starszych parafian od 08.30 odwiedzę z posługą sakramentalną w domach. Nasze wieczorne nabożeństwo będzie miało wymiar szczególny. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. Przypominam również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składam najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Modlitwą ogarniamy śp. Czesława Bączkowskiego z Godziszewa, którego pogrzeb odbył się w sobotę.