WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12 maja 2024

Czwartek 16.05.2024

17.00 – śp. Anna, Henryk Bigus, zmarli z rodzin z obojga stron

Piątek 17.05.2024

17.00 – śp. Magda w urodziny, Rudolf, Bernadeta Bąk, Marcin Dombrowski, Leon Kosznik i zmarli z rodzin

17.30 – śp. Jerzy Kłos i zmarli z rodzin: Wieckich, Kłos

Niedziela 19.05.2024 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

08.30 – śp. Józef, Kazimierz Zyskowscy, Stanisław Ziółkowski

10.00 – śp. Bogdan Polnicki

11.30 – śp. Genowefa, Bronisława, Jan, Wiesław Sulima

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. Dziś też przeżywamy uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. Módlmy się za nie, by miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem i przyjmowania Go w Pokarmie Eucharystycznym.

2. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

3. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcam do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią połączoną ze śpiewem Litanii Loretańskiej.

4. Chciałbym przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed Mszą można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

5. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazuję życzenia obfitości Bożych darów i łask.

ks. Rafał Zientara, proboszcz