SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 5 maja 2024

INTENCJE

VI Niedziela Wielkanocna 05.05.2024

08.30 – śp. Paweł, Alfons, Bolesław, Agnieszka Dysarz

10.00 – śp. Grzegorz Rekowski w 14. rocznicę śmierci, Maria, Beata Rekowska, Jan Piekarski, zmarli dziadkowie z obojga stron

11.30 – śp. Helena, Paulina, Bernard Kamińscy

Poniedziałek 06.05.2024

17.00 – śp. Roman Fałek urodzinowa, Tadeusz Fijałkowski w 8. rocznicę śmierci

17.30 – O siły, zdrowie dla siostry Kingi i opiekę Matki Bożej

Wtorek 07.05.2024

13.00 – pogrzeb: śp. Barbara Baranowska

Środa 08.05.2024

JANIN: 18.30 – o błogosławieństwo Boże dla rolników parafii: św. Barbary w Kokoszkowych, św. Jana Nepomucena w Godziszewie, urodzaje, dobrą pogodę; zmarli rolnicy z parafii, śp. Elżbieta, Kazimierz Szwarc; śp. Liceria Brzoskowska w urodziny, Stanisław Kozłowski w imieniny

Czwartek 09.05.2024

17.00 – śp. Anna, Brunon Stolc, Maria, Bogdan Zagórscy

17.30 – śp. Gabriela Nocula w 2. rocznicę śmierci, rodzice Jan i Genowefa, brat Marian

Piątek 10.05.2024

15.30 – intencja ślubna: Patrycja Bartel i Kacper Skoczek

17.00 – śp. Brygida Łitkowska w 1. rocznicę śmierci

Sobota 11.05.2024

17.00 – śp. Paweł Bartel w 7. rocznicę śmierci

Niedziela 12.05.2024 WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

08.30 – śp. Zbigniew Młyński w urodziny

10.00 – śp. Anna, Stanisław, Władysław Łyko, Maria, Zdzisław i zmarli z rodziny

11.30 – I KOMUNIA ŚWIĘTA

1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji.

2. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

3. W najbliższą sobotę, 11 maja, swoją pierwszą spowiedź będą miały dzieci, które w przyszłą niedzielę po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii. Wspólne nabożeństwo pokutne z indywidualną spowiedzią rozpoczniemy o godz. 09. Msza Święta, podczas której dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii, będzie w najbliższą niedzielę o godz. 11.30.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. I jak już wspomnieliśmy, jest to też święto naszych młodszych Parafian – dzień ich Pierwszej Komunii Świętej. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszam do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną.

5. Składam najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych Parafian polecam Bożemu miłosierdziu.

ks. Rafał Zientara, proboszcz