Ogłoszenia

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lutego 2024

INTENCJE

VI Niedziela Zwykła 11.02.2024

08.30 – śp. Witold Megier, rodzice i zmarli z rodzin z obojga stron

10.00 – śp. Marian Bierć i zmarli z rodziny

11.30 – śp. Justyna, Alojzy Demscy i zmarli z rodziny

Środa 14.02.2024 POPIELEC

10.00 – śp. Anna, Brunon Stolc w 7. rocznicę śmierci

16.00 – śp. Franciszka, Bronisława, Jerzy Zyskowscy, Stanisław Ziółkowski

18.00 – Dziękczynna w 60. urodziny Bernadeta Grunwald

Czwartek 15.02.2024

17.00 – śp. Stanisław Pietras w 33. rocznicę śmierci. Helena, Maria

Piątek 16.02.2024

17.30 – DROGA KRZYŻOWA

18.00 – śp. Bernadeta, Rudolf Bąk w urodziny

Sobota 17.02.2024

17.00 – śp. Iwona Młyńska, Kazimierz Treder, Czesław Młyński

I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024

08.30 – śp. Aniela, Paweł, Helena, Edward Morawiec

10.00 – śp. Franciszek, Franciszka, Ambroży Knitter

11.30 – śp. Maria Rekowska w 7. r, Grzegorz Rekowski, Jan Piekarski, zmarli z obojga stron

15.00 – GORZKIE ŻALE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu.

2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Solenizantów i jubilatów zapewniam o modlitwie.

3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem. Zachęcam do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W sobotę po mszy św. o godz. 18 zapraszam Radę Parafialną i Ekonomiczną.

4. CARITAS na czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych: „Jałmużna postna” – do specjalnie przygotowanych kartonowych skarbonek można przekazywać zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności.

5. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominam także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

7. W najbliższy piątek o godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszam wszystkich Parafian. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu popołudniami o godz. 15.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych. W piątek po Popielcu odbywa się też specjalna modlitwa w intencji zranionych i wykorzystanych: nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych przygotowane zostało w Biurze Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

8. „Drodzy Parafianie, 18 lutego w Wysinie i Skarszewach będziecie mieli możliwość zrobić coś dobrego i pomóc chorującej na białaczkę Monice Plutowskiej z Wysina (matce dwójki dzieci w wieku 8 lat a druga córeczka 4 miesiąc), oraz innym pacjentom chorującym na nowotwory krwi. W tych dniach dostępne będą punkty rejestracji potencjalnych Dawców szpiku.

W najbliższym czasie 18 luty 2024 r. niedziela, godz. 10:00-16:00 „Wysin dla Moniki” OSP Wysin ul. Wyzwolenia 1, Wysin

18 luty 2024 r , niedziela, godz. 10:00-18:00 „Skarszewy dla Moniki” Skarszewskie Centrum Sportu ul. Kościerska 11d, Skarszewy

Zapraszamy do rejestracji każdą osobę w przedziale wiekowym 18 – 55 lat, która chciałaby zostać potencjalnym Dawcą szpiku. Rejestracja jest bezpłatna, zajmuje około 10 minut i jest bardzo prosta – wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, wypełnić formularz rejestracyjny oraz pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki. W rejestracji pomogą Wolontariusze.

Więcej szczegółów i odpowiedzi na pytania uzyskają Państwo w punktach rejestracyjnych.”

Bardzo prosimy o pomoc i życie dla Moniki.

Z wyrazami szacunku : Fundacja DKMS przy współpracy GOKSiR w Liniewie

Ks. Rafał Zientara, proboszcz