DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 września 2023

XXV Niedziela Zwykła 24.09.2023

08.30 –  śp. Henryk, Pawła, Gertruda, Patryk, Jolanta, Mikołaj Witrambowscy, za całą rodzinę Zabrockich, Bugaj, Kamińskich, Piątkowskich, za wszystkich spoczywających na cmentarzu

10.00 – śp. Robert Werochowski w 19. rocznicę i zmarli z rodziny

11.30 – Za Parafian

Poniedziałek 25.09.2023

17.00 –  śp. Marta, Alojzy, Ludwik Heldt i zmarli z rodziny

Wtorek 26.09.2023

17.00 – śp. Wacław, Władysława Kawczyńscy i synowie Kawczyńscy

Środa 27.09.2023

17.00 – śp. Jadwiga, Brunon Torbiccy, Elżbieta, Józef Hinz

Czwartek 28.09.2023

17.00 – śp. Tadeusz Plotta w 8. rocznicę śmierci

Piątek 29.09.2023

17.00 – śp. Jolanta Walczyk w urodziny, Zofia, Józef, Zbigniew Bejner

Sobota 30.09.2023

17.00 – śp. Janina Goleniewska w 23. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny

XXVI Niedziela Zwykła 01.10.2023

08.30 – śp. Andrzej Piepiórka w urodziny

10.00 – śp. Stanisław w 25. rocznicę śmierci i zmarłych z rodziny Umińskich

11.30 – śp. Teodozja, Józef, Maria, Jan Smolak, Alina Mróz

1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W Obozinie, kościele filialnym uroczystość ku czci św. Michała Archanioła.

2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

4. DIECEZJALNY KONGRES ŻYWEGO RÓŻAŃCA: 7 października 2023 r. we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się Diecezjalny Kongres Żywego Różańca. Do udziału zapraszamy moderatorów parafialnych, zelatorów i członków róż różańcowych oraz wszystkich, którzy pragną wspólnie dziękować za Dzieło Żywego Różańca i modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej w powierzonych intencjach, zwłaszcza w intencji pokoju. Plan spotkania: 10.00 zawiązanie wspólnoty, konferencja „Różaniec modlitwą pokoju” (ks. Rafał Barciński), modlitwa jedną tajemnicą różańca, przygotowanie do Eucharystii, 11.00 Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

ks. Rafał Zientara, proboszcz