TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 października 2022

XXX Niedziela Zwykła 23.10.2022

08.30 – śp. Felicja, Piotr Mąkosa, Bernadeta, Rudolf, Magda Bąk i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Stanisław Kowalski w 10. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Jadwiga, Adam Wicenbach, Jan Chruściel, Andrzej Langowski i zmarli z rodzin

Wtorek 25.10.2022

17.00 – śp. Mieczysław Cześnik, Saolmea, Krystyna, Władysław Cześnik

Środa 26.10.2022

17.00 – śp. Edward Pankau i zmarli rodzice: Edward, Weronika

Czwartek 27.10.2022

17.00 – śp. Jan Flisikowski w 89. urodziny

Piątek 28.10.2022

17.00 – śp. Marianna Kaszubowska w rocznicę śmierci

Sobota 29.10.2022

17.00 – śp. Bolesława, Jan Mąkosa, Barbara, Joanna

XXXI Niedziela Zwykła 30.10.2022

08.30 – zmarli rodzice Szyc, Bystrzak, Kozłowscy, Prabuccy

10.00 – Dziękczynna w 40. rocznicę ślubu Bernadeta i Ryszard Grunwald

11.30 – śp. Józef, Helena Bartel, Mieczysław, Zbigniew i zmarli z rodziny

Chrzest: Michalina Karolina Węsierska, Jan Robert Mąkosa

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składam serdeczne Bóg zapłać!

2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam od wtorku do soboty do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcam do odmawiania różańca w domu.

3. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.

ZA TYDZIEŃ, WE WTOREK 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną.

Msza święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

o godz. 8.30 w Obozinie

o godz. 10.00 w Godziszewie

o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym w Godziszewie

podczas której będziemy się modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszych świątyń, zmarłych parafian, polecanych w wypominkach, zmarłych z naszych rodzin oraz błogosławić groby.

1 XI przypada 49. rocznica śmierci ks. proboszcza Franciszka Lewandowskiego (1973).

2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Na mocy specjalnego papieskiego przywileju każdy kapłan może sprawować trzy Msze Święte pod specjalnymi warunkami, dlatego też w naszej parafii będzie następujący porządek Mszy Świętych:

w Godziszewie o godz. 10.00 i 18.00

w Obozinie o godz. 16.00.

Zapraszam do wspólnej modlitwy, ks. Rafał Zientara, proboszcz Parafii

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 listopada 2022

Od dzisiaj aż do 8 listopada każdy wierny może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i odmówienia dowolnej modlitwy za zmarłych. Należy zachować przy tym warunki konieczne do uzyskania odpustu zupełnego, to jest: stan łaski uświęcającej po spowiedzi sakramentalnej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego (najlepiej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo) oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu. Jeżeli któryś z warunków nie może być spełniony, można uzyskać odpust cząstkowy. 2 listopada, w Dzień Zaduszny, odpust pod zwykłymi warunkami można uzyskać także za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie modlitw: Wierzę w Boga i Ojcze nasz.