DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 października 2022

Wtorek 04.10.2022 odpust, św. Franciszek z Asyżu

17.00 – śp. Zofia Cyman

Środa 05.10.2022

17.00 – o zdrowie, opiekę Matki Najświętszej dla żyjących potrzebne łaski i bł. dla Rodzin z intencji żywego różańca z Godziszewa, a dla zmarłych o radość życia wiecznego

Czwartek 06.10.2022

17.00 – śp. Urszula Sikorska w urodziny

Piątek 07.10.2022  NMP RÓŻAŃOWEJ

17.00 – śp. Jan Fibik, zmarli z rodzin Fibik i Toczek

Sobota 08.10.2022

17.00 – zmarli z rodzin: Bąk, Laskowscy, Leszczyńscy, Dąbrowscy

XXVIII Niedziela Zwykła 09.10.2022

08.30 – śp. Wanda w 30. rocz., Czesław w 5. rocznicę Miszewscy, zmarli z rodziny z obojga stron

10.00 – śp. Genowefa Sulima w 1. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny

11.30 – śp. Zofia, Konstanty Ziółkowscy

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.

3. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

4. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

5. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

6. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od godz. 18 do 19.

7. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać od godz. 16.30. Chorych w domach odwiedzę w sobotę 15.10, od godz. 8.30.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

9. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. ks. Henryk Szwarc. Niech wszechmogący Bóg przebaczy mu grzechy, aby mógł radować się życiem wiecznym i chwalić Pana na wieki. Pogrzeb odbył się w środę, 28 września w kościele parafialnym w Lisnowie.