DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 września 2022

XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2022

08.30 – śp. Zenon, Teresa i Maksymilian Tiałowscy, Franciszka, Zygmunt, Zofia Miksza i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Jadwiga, Brunon Torbiccy, Elżbieta, Józef Hinz

11.30 – śp. Maria, Grzegorz Rekowscy, Jan Piekarski zmarli z rodziny z obojga stron

Poniedziałek 12.09.2022

17.00 – śp. Tomasz Kowalski w 4. rocznicę, Łucja, Edmund Borkowscy, Mieczysław Kowalski

Wtorek 13.09.2022

17.00 – śp. Brunon Sikorski w urodziny

Środa 14.09.2022 PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

17.00 – śp. Bronisław, Maria, Roman Rekowscy; Wojciech, Józefa Majocha i zamarli z rodzin

Czwartek 15.09.2022

17.00 – śp. Magda, Rudolf, Bernadeta Bąk, Marcin, Leon Kosznik i zmarli z rodzin

Piątek 16.09.2022

17.00 – śp. Ryszard Lul w 5. rocznicę śmierci

/gr./ śp. ks. Janusz Grzybek

Sobota 17.09.2022

17.00 – śp. Stefan w 28. rocznicę śmierci, Józefa, Kazimierz Kalita, Wiesława Brange

XXV Niedziela Zwykła 18.09.2022

08.30 – śp. Henryk, Anna, Jerzy Różyńscy; zmarli rodzice, krewni

10.00 – śp. Łucja Kosecka w 3. rocznicę, Bronisław Kosecki w urodziny, Jan Gradtke w 4. rocz.

11.30 – śp. Wacław, Władysława Kawczyńscy i zmarli rodzice i synowie

1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

2. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

3. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem.

4. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

5. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

6. W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzę doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.

8. W następną niedzielę Dożynki Parafialne na Mszy św. o godz. 11.30, o 14.00: Szczodrowo przygotowywane przez mieszkańców OBOZINA. Dziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory i za ciężką pracę rolników, gospodarzy, sadowników i ogrodników Naszej Parafii.