DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 sierpnia 2022

XXII Niedziela Zwykła 28.08.2022

08.30 – zmarli rodzice Szyc, Bystrzak, Kozłowscy, Prabuccy

10.00 – śp. Brygida Ziółkowska, Zofia, Henryk Szarmach

11.30 – śp. Janusz Grabowski w 3. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny z obojga stron

Chrzest: Michał Landowski

Poniedziałek 29.08.2022

17.00 – śp. Ignacy Andrzejewski w 38. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny z obojga stron

Wtorek 30.08.2022 / 09.00 – za parafian

Środa 31.08.2022 / 17.00 – śp. Henryk, Stanisława Kupczyk i zmarli z rodziny

Czwartek 01.09.2022 MSZE ŚW. NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Piątek 02.09.2022 / 17.00 – śp. Józef Kowalski w 20. rocznicę śmierci

Sobota 03.09.2022

15.30 – Intencja ślubna: Nikola Borkowska i Kamil Zieliński

17.00 – Dziękczynna w 29. rocznicę ślubu Anny i Tadeusza Haracz

19.00 – I SOBOTA: RÓŻA MĘSKA

XXIII Niedziela Zwykła 04.09.2022

08.30 – śp. Anna, Kazimierz, Bronisław Patoccy, Maria, Anastazy Smugała i zmarli z rodziny

10.00 – śp. Leon Kosznik w 3. rocznicę i zmarli z rodziny

1130 – MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA/CHORUS NEPOMUCENSIS

11.30 – śp. Jerzy, Eugeniusz Radziszewscy, Stanisław, Krzysztof, Andrzej Niemykin

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł.

2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie.

3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

4. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą: w Godziszewie o godz. 08.15, w Trzcińsku o godz. 09.30. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

5. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. ODWIEDZĘ CHORYCH I STARSZYCH W DOMACH OD GODZ. 08.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17; spowiedź od godz. 16. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.

6. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

7. ZAPROSZENIE: CHÓR JUBILEUSZ 5. ROCZNICA – NIEDZIELA OD GODZ. 11.30. Za tydzień w niedzielę 11.09. O GODZ. 11.30. rozpoczęcie przygotowań sakramentalnych: POJEDNANIE-EUCHARYSTIA-BIERZMOWANIE dla dzieci i rodziców.

8. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w przeciwnościach.

9. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 15 września 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.