DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 czerwca 2022

XII Niedziela Zwykła 19.06.2022
08.30 – śp. Zygmunt, Franciszka, Zofia Miksza, Maksymilian i Teresa, Zenon Tiałowscy i zmarli z rodzin
10.00 – śp. Franciszek Knitter w 8. rocznicę śmierci
11.30 – śp. Justyna w urodziny, Alojzy Demscy i zmarli z rodziny
Poniedziałek 20.06.2022
17.00 – śp. Helena, Stanisław Bronk w rocznicę śmierci i zmarłe babcie i dziadków z obojga stron
Wtorek 21.06.2022
17.00 – śp. Alicja, Andrzej, Sławek Hoffmann, rodzice z obojga stron
Środa 22.06.2022
17.00 – śp. Janina, Jan, Wiesław Mączyńscy, Bernadeta, Rudolf, Magda Bąk, zmarli z rodzin
Czwartek 23.06.2022
17.00 – śp. Jadwiga Kowalczyk
Piątek 24.06.2022 NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
17.00 – śp. Maria, Józef, Jan Badocha, Wanda, Jan, Maria Gajewscy
Sobota 25.06.2022 NARODZENIE ŚW. JANA
15.30 – Dziękczynna, o błogosławieństwo Boże dla Olimpii i Rafała Cesarz wraz z dziećmi: chrzest: Paweł Cesarz, Marcelina Jażdżewska, Oleg Kowalewski
17.00 – śp. Jarosław Jaszczerski w 9. rocz., Roman Schmidt w 5. rocz., Paweł Schmidt w 2. rocznicę śmierci
XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022
08.30 – śp. Henryka Franuszkiewicz i zmarli z rodziny
10.00 – śp. Janina, Stanisław, Halina Hubkiewicz
11.30 – śp. Jan Haracz i zmarli rodzice z obojga stron

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  2. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszam dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 08.15, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
  4. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.
  5. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 17. Do piątku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną. Serdecznie dziękuję: za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało poszczególnym rodzinom oraz rodzinom z Damaszki, Marianki i Wybudowania. Dziękuję za niesienie baldachimu, dopilnowanie porządku i bezpieczeństwa wiernych w czasie procesji wszystkim formacjom strażaków OSP BOROSZEWO, SIWIAŁKA, ROŚCISZEWO; dzieciom: dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym, dzieciom pierwszokomunijnym, Różom Różańcowym, LSO, szafarzom, organiście prowadzącemu śpiew podczas procesji Eucharystycznej.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do domu Ojca śp. Zdzisław Szczęsny z Obozina. Niech dobry Bóg przyjmie go do niebieskiej ojczyzny. Ks. Rafał Zientara, proboszcz